Noticias de viaxes de última hora noticia Persoas Resorts Responsable Parques Temáticos Turismo Actualización do destino da viaxe Novas de Viaxes tendencia Agora Noticias de última hora dos Estados Unidos

Estes parques nacionais dos Estados Unidos son os máis infravalorados

Estes parques nacionais dos Estados Unidos son os máis infravalorados
Estes parques nacionais dos Estados Unidos son os máis infravalorados
escrito por Harry Johnson

As dunas de Indiana están entre os parques nacionais máis visitados do país, con 2.3 millóns de visitantes en 2020, pero parece que non hai tanta xente que quedou abraiada polo parque fronte ao lago, con só o 51% das persoas que o consideran excelente.

Imprimir amigable, PDF e correo electrónico
  • Parques nacionais estadounidenses como Yosemite e o Gran Cañón atraen millóns de visitantes anualmente.
  • Un novo estudo analizou as revisións de parques nacionais dos Estados Unidos con menos de 1 millón de visitantes ao ano para revelar os máis infravalorados.
  • O estudo tamén analizou os parques nacionais máis sobrevalorados dos Estados Unidos de América.

Parques nacionais populares como Yosemite e Grand Canyon atrae millóns de visitantes cada ano, o que pode dificultar que os visitantes se unan á natureza cando os camiños están ateigados de xente e hai colas para ver.

Entón, se queres escapar da multitude e experimentar unha das xoias mellor escondidas do país, a que parques nacionais deberías dirixirte?

Un novo estudo analizou as revisións de Parque nacional dos Estados UnidosCon menos de 1 millón de visitantes ao ano para revelar os parques nacionais máis infravalorados do país. O estudo tamén analizou os parques máis sobrevalorados de América, con máis de 1 millón de visitantes pero malas críticas. 

Os 10 parques nacionais menos valorados dos Estados Unidos  

categoríaParque nacionalTotal de visitantes (2020)% de comentarios "excelentes"
1Glacier Bay, Alaska5,74892.9%
2Kenai Fjords, Alaska115,88289.9%
3Glaciar, Montana5,74888.8%
4Crater Lake, Oregón670,50087.1%
5Redwood, California265,17786.2%
6Badlands, Dacota do Sur916,93286.1%
7Sequoia, California796,08683.6%
8Tortugas secas, Florida48,54382.9%
8Haleakalā, Hawai319,14782.9%
10White Sands, Novo México415,38382.3%

Tendo en conta que está situado moi arriba en Alaska, non sería de estrañar ver que Glacier Bay recibiu só 5,748 visitantes en 2020. Non obstante, os que visitaron este espectacular parque están claramente namorados dos seus maxestosos fiordos e glaciares e montañas nevadas. , cun 92.9% das críticas do parque en Tripadvisor describíndoo como excelente.

Outro parque de Alasca ocupa o segundo lugar, cos fiordos de Kenai recibindo unha media do 89.9% de críticas "excelentes" pero algo máis de 100,000 visitantes ao ano. Os fiordos de Kenai albergan o Harding Icefield, un dos maiores campos de xeo do país, que é a fonte de polo menos 38 glaciares e de varios fiordos.

Imprimir amigable, PDF e correo electrónico

Sobre o autor

Harry Johnson

Harry Johnson foi o editor de tarefas para eTurboNews durante case 20 anos. Vive en Honolulu, Hawai, e é orixinario de Europa. Gústalle escribir e cubrir as novas.

Deixe un comentario